Piątkowe aktualności, czyli między innymi jak zarobić tysiące na Harrym Potterze

W każdy piątek będę starała się przybliżyć Wam kilka aktualności ze świata literatury. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie i że chociaż ktoś będzie regularnie zaglądał, aby być na bieżąco z nowościami. Zapraszam!

Lepiej sprawdź, co Twój "Harry Potter i kamień filozoficzny" ma na 53. stronie!
Na stronie 53. tej książki odnajdziecie listę rzeczy, które powinien mieć uczeń pierwszego roku na Hogwarcie. W pierwszych 500 egzemplarzach pojawia się tam błąd, różdżka pojawia się podwójnie na początku i na końcu listy. Pewnie zastanawiacie się co z tego? Te wydania to białe kruki i radzę Wam sprawdzić czy nie macie jednego z nich, ponieważ bylibyście właścicielami książki wartej 90 tysięcy złotych!


Brittainy C. Cherry pojawi się na Targach Książki w Krakowie!
W tym tygodniu mogliśmy dowiedzieć się również, że autorka świetnych romansów przyjedzie na spotkanie do Polski! Brittainy C. Cherry to autorka m.in. "Kochając Pana Danielsa" i "Art&Soul", jeśli jeszcze jakimś cudem nie czytaliście nic tej autorki to koniecznie musicie zapoznać się z jej twórczością bo jest ge-nial-na! Sama strasznie żałuję, że nie będę mogła tam być, ale mam nadzieję, że przywita ją bardzo duże grono fanów.


Już teraz możecie przeczytać przedpremierowy fragment "Labiryntu duchów" Zafóna!
Wielkimi krokami zbliża się jedna z najciekawszych premier tego roku. Carlos Ruiz Zafón ma miliony fanów na całym świecie i jestem pewna, że "Labirynt duchów" nie przejdzie bez echa przez świat literatury. Jeśli tak jak ja należycie do osób niecierpliwych, to już teraz, klikając w źródło, możecie przeczytać fragment najnowszej powieści tego autora. 


Miejsce dla czytelników na dworcu MDA w Krakowie!
Na krakowskim dworcu pojawiła się specjalna przestrzeń dla fanów literatury. Czekając na autobus, można tam w spokoju oddać się dobrej książce i usiąść w przytulnym fotelu. Sądzę, że jest to genialna inicjatywa i żałuję, że nie ma tego w każdym miejscu. Chociaż nie szukajmy wymówek, czytać możemy wszędzie!Legimi na Kindel'u!
Bardzo często mówi się o popularności e-booków. Jednak nie są one tak popularne jak nam się wydaje. W Polsce stanowią one jedynie 5% rynku książki. Jest jednak platforma, która jest Netfliksem wśród e-booków, Legimi. Niestety portal dużo tracił na tym, że nie można było z niego korzystać za pomocą Kindel'a. Jednak już niedługo się to zmieni! Czekamy z niecierpliwością.


Na dzisiaj to już wszystkie aktualności. Mam nadzieję, że chociaż jeden z newsów Was zainteresował, jeśli chcecie dowiedzieć się wiecej, to koniecznie klikajcie w źródła. Zapraszam na felieton w niedzielę, recenzję w środę i kolejne aktualności za tydzień, więc jeśli chcecie być na bieżąco to obserwujcie bloga i Facebooka.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.