Piątkowe aktualności, czyli między innymi Radek Kotarski i czytampierwszy.pl [Aktualności #2]

Już kolejny piątek i kolejny raz postaram się przybliżyć Wam najnowsze informacje ze świata literatury. Co tydzień zbieram dla Was informacje z różnych źródeł, aby przedstawić Wam 5 najciekawszych newsów. Zapraszam!

Radek Kotarski wydaje nową książkę!
Nie wiem, ilu z Was śledzi polskich youtuberów, ale mam wrażenie, że Radka Kotarskiego z Polimatów kojarzą wszyscy. Czym tym razem mnie zaskoczył? Radek rzucając piłeczkę do ping-ponga do kubeczków, wylosował sobie język, którego postanowił nauczyć się w pół roku. Przez te pół roku stosował i sprawdzał przeróżne metody uczenia się, a na podstawie tego doświadczenia wydał książkę, w której opisuje, jak robić to najskuteczniej. Już czekam na tę książkę!

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=togQVvQy3bk

Czwarta Strona dołączyła się do czytampierwszy.pl
Czy jestem z tego zadowolona? Sama nie wiem, ale tak, to już oficjalne, Czwarta Strona podłączyła się do projektu czytampierwszy.pl i już teraz punkty możecie wymieniać na ich książki. Mam nadzieję, że portal ruszy w dobrą stronę, ponieważ wydawnictwa są obiecujące. Jeśli nie wiecie, o co chodzi z tym portalem to odsyłam Was do mojego wpisu na ten temat.


70. urodziny Stephena Kinga!
21. września swoje urodziny obchodził Stephen King. Ostatnimi czasy fenomenem jest ekranizacja jego powieści pt."To", która jest podobno bardzo dobra. Król Grozy ma już ponad czterdziestoletnią karierę pisarską za sobą i mam nadzieję, że przed nim jeszcze wiele lat pisania i dostarczania nam rozrywki na tak wysokim poziomie.

Właśnie teraz odbywa się 9. Festiwal Poezji w Sopocie
Jeśli przypadkiem mieszkacie w Trójmieście, to nie możecie przegapić tego wydarzenia. Popularność poezji z dnia na dzień zanika coraz bardziej, a takie festiwale są genialnym pretekstem do zgłębienia świata poezji na nowo. Mam nadzieję, że wiele osób właśnie przebywa w tym miejscu, ja żałuję tylko, że tak daleko mieszkam.


Już niedługo Polskę odwiedzi Dan Brown!
Już w październiku będziemy mogli gościć w Polsce tego znakomitego autora. Napisał między innymi "Kod Leonarda da Vinci" i "Inferno", a już 3. października na rynku książki pojawi się jego najnowsza książka "Origin". W związku z tym w październiku sam autor przyjedzie do Polski na spotkanie autorskie.

To już wszystko, co przygotowałam dla Was na dzisiaj. Bardzo chętnie poczytam w komentarzach, co zainteresowała Was najbardziej w tym tygodniu. W niedzielę oczywiście zapraszam na krótki felieton.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.