Październikowe zapowiedzi wydawnicze [Aktualności #3]

19:44
Tym razem przychodzę na czas! Przepraszam, że tydzień temu nie mogliście przeczytać cotygodniowych aktualności. Niestety ostatnio w moim życiu jest spore zamieszanie, ale cieszę się, że w tym tygodniu udało mi się przedstawić Wam zapowiedzi na czas. Zapraszam!

"Pasażerka" - Alexandra Bracken
Wydawnictwo: SQN
Data premiery: 11. października
"Etta Spencer, cudowne dziecko skrzypiec, pewnej nocy traci wszystko, co znała i kochała. W jednej chwili z bezpiecznego Nowego Jorku zostaje przeniesiona do miejsca oddalonego o wiele mil i… lat. Trafia do 1776 roku, a jej los zależy od Nicholasa Cartera, młodego korsarza związanego kontraktem z potężną rodziną Ironwoodów. Jedynie Etta może odzyskać pewien tajemniczy przedmiot o niewysłowionej wartości. Jeśli jej się powiedzie, zostanie odesłana do XXI wieku. Ona i Nicholas wyruszają w niebezpieczną podróż po egzotycznych miejscach i w poprzek czasu. Im bardziej zbliżają się do prawdy, tym większego tempa nabiera śmiertelna gra Ironwoodów. Etcie grozi nie tylko rozłąka z Nicholasem, ale i zamknięcie drogi powrotnej do domu… na zawsze."

Szczerze mówiąc, nie sądzę, żeby ta książka mnie zainteresowała, ale jestem pewna, że wielu z Was sięgnie po nią z chęcią. W końcu jest polecana przez New York Times i uwielbianą Sahrę J. Mass, której też jeszcze niestety nie miałam okazji przeczytać. Ciekawa jestem tylko, czy "Pasażerka" naprawdę będzie tak porywająca i z niecierpliwością oczekuję pierwszych recenzji.

"Labirynt duchów" - Carlos Ruiz Zafón
Wydawnictwo: MUZA S.A.
Data premiery: 11. października
"Barcelona, lata pięćdziesiąte ubiegłego stulecia, mroczne dni reżimu generała Franco.
Alicja Gris jest piękną, inteligentną i pozbawioną skrupułów agentką. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie z najwyższych sfer władzy. Sprawa jest ściśle tajna i dotyczy tajemniczego zniknięcia ministra kultury Mauricia Vallsa. Wydaje się, że może mieć to związek z przeszłością, kiedy Valls był dyrektorem budzącego grozę więzienia Montjuic. Alicja, wraz z przydzielonym do tego dochodzenia, kapitanem policji ma kilka dni na odnalezienie ministra. W trakcie poszukiwań w jej ręce trafia należący do Vallsa siódmy tom serii "Labirynt duchów". Książka ta doprowadzi Alicję do ukrytej w samym sercu Barcelony księgarni Sempere & Synowie. Czar tego miejsca sprawia, że jak przez mgłę powracają do niej obrazy z dzieciństwa. To, co odkryje, będzie śmiertelnym zagrożeniem dla niej i dla wszystkich, których kocha."

Na tę książkę chyba czeka bardzo wielu książkoholików, bo przecież nieraz już Zafón podbił miliony serc swoimi historiami. Jestem ciekawa, czy również tym razem wszyscy zachwycą się krajobrazami przepięknej Barcelony i odnajdą się w nowej powieści. Sama chętnie to sprawdzę.

"It Ends with Us" - Colleen Hoover
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 11. października
"Lily Bloom zawsze płynie pod prąd. Nic dziwnego, że otworzyła kwiaciarnię dla osób, które… nie lubią kwiatów, i prowadzi ją z pasją i sukcesami. Gdy poznaje przystojnego lekarza Ryle’a Kincaida i rodzi się między nimi wzajemna fascynacja, Lily jest przekonana, że jej życie nie może być już lepsze. Tak mogłaby skończyć się ta historia. Jednak niektóre rzeczy są zbyt piękne, by mogły trwać wiecznie. To, co się kryje za idealnym związkiem Lily i Ryle’a, jest w stanie dostrzec jedynie Atlas Corrigan, dawny przyjaciel Lily. Kiedyś ona była dla niego bezpieczną przystanią, teraz sama potrzebuje takiej pomocy. Nie zawsze jesteśmy bowiem dość odważni, by stanąć twarzą w twarz z prawdą… Szczególnie gdy przynosi ona tylko cierpienie."

Z Colleen Hoover mamy swoje małe wzloty i upadki. "Hopeless" podobało mi się, "Ugly love" zupełnie nie. Nie do końca rozumiem koncepcję angielskich tytułów w polskich wydaniach, ale być może coś kryje się za tym tytułem. Jednak muszę przyznać, że tę książkę przeczytam bardzo chętnie i bardzo chętnie zobaczę tę piękną, kobiecą okładkę na żywo.

"Mirror, mirror" - Cara Delavingne
Wydawnictwo: Jaguar
Data premiery: 11. października
"Red, Leo, Rose i Naomi to czwórka młodych przyjaciół. Są inni od pozostałych rówieśników, są odmieńcami. Nie wiedzą, kim są i kim chcą być. Zbliża ich muzyka. Wspólnie zakładają kapelę Mirror, Mirror. Ale nie nacieszą się długo wspólną pasją...
Naomi zostaje wyciągnięta nieprzytomna z rzeki. Pozostając w śpiączce, walczy o życie. Policja twierdzi, że była to nieudana próba samobójcza. Ale jej przyjaciele wcale nie są tego pewni. Każde inaczej reaguje na dramatyczne wydarzenia – Rose zaczyna imprezować jak szalona, Leo wpada w depresję, a Red postanawia samodzielnie odkryć prawdę. Czy Naomi się obudzi? Co zaprowadziło ją na granicę życia i śmierci? A może pytanie powinno brzmieć: kto?
Odpowiedzi na pytania nie przyniosą niczego dobrego. Na jaw wyjdą najmroczniejsze tajemnice. Nic już nie będzie takie samo. Rozbitego lustra nie da się przecież skleić."

Po tę książkę absolutnie muszę sięgnąć, bardzo szanuję to, co Cara Delavingne robi, aby nagłośnić problem zaburzeń psychicznych i cieszę się, że również tym razem powie coś o depresji. Mam nadzieję, że jak najszybciej uda mi się przeczytać tę powieść. Jeśli nie znacie autorki tej książki, to macie spore zaległości, które radzę Wam nadrobić ;)

"Cały ten Rock" - Remigiusz Maciaszek i Michał Wojtas
Wydawnictwo: Znak
Data premiery: 11. października
"Ta książka opowiada o drodze Remigiusza Maciaszka na szczyt. Od pracy na budowie, przez prowadzenie wypożyczalni filmów, do ikony polskiego YouTube’a. To także historia dzieciństwa wielu dzisiejszych 30- i 40-latków. Dziecięce fortuny stracone w pierwszych salonach gier i kafejkach internetowych. Dźwięk pracy legendarnych komputerów: Commodore, Amiga 500 i pierwszych Pecetów, których posiadanie dawało właścicielowi status osiedlowej gwiazdy. Wypieki na twarzy podczas czytania „Bajtka” i „Secret Service”. To barwne początki branży gier aż po moment, gdy jej światowa wartość stanowi jedną piątą PKB Polski."

Z reguły nie sięgam po książki youtuberów, ale przedstawiam Wam tę pozycję, ponieważ książki internetowych twórców cieszą się coraz to większą popularnością. W tym przypadku liczę jednak na coś dobrego, w końcu Rock to jeden z dojrzalszych youtuberów nadal chętnie oglądany przez ludzi w każdym przedziale wiekowym. Swoją serią "Rock krytykuje youtuberów" wrócił na szczyt i pokazał swoje świetne poczucie humoru i dystans do wszystkiego, co go otacza. Skrycie liczę na coś dobrego.


Koniecznie dajcie mi znać na jaką książkę Wy wydacie pieniądze w tym miesiącu, a może żadna z wymienionych przeze mnie pozycji nie przypadła Wam do gustu? Z niecierpliwością czekam na Wasze komentarze.


Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.